close Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých počítačů, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely i pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklamy. Tato stránka může obsahovat cookies třetích stran. Pokud budete pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že Vám vyhovuje aktuální nastavení, které však můžete kdykoli změnit.

"Druhotný software"

Druhotná licence (tzv. Použitá licence) je licence, která je vykoupena od společností, které již licenci nevyužijí, např. Z důvodu přechodu na novější software. Další prodej těchto licencí je v souladu s evropskou směrnicí. Samozřejmostí je, že licenci již původní uživatel nesmí využívat.

Co  umožňuje druhotné licence prodávat?

Právo prodávat použitý software je zakotveno v čl. 4 odst. 2 Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/24 / ES o právní ochraně počítačových programů, který stanoví, že se právo na šíření (další převod) počítačových programů v rámci EU vyčerpá při prvním prodeji licence. Soudní dvůr Evropské unie rozhodl ve svém rozsudku "Právní ochrana počítačových programů - Uvádění licencí k použitým počítačovým programům staženým z internetu na trh" z 3. 7. 2012, že obchodování s druhotnými licencemi je v rámci Evropské unie legálně a tedy neplatí ustanovení licenčních podmínek . Rozhodnutí evropského soudního dvora platí pro software v jakékoli formě, tzn. jak pro CD, DVD, tak i pro on-line verze.